ungbold.dk
Don't Miss

Lørdagens resultater og kampe i de bedste danske rækker (U19-U11) Opdateret 17.57

U19 Ligaen
Kl. 13.00 Silkeborg – SønderjyskE 3-1:

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281577

U19 Divisionen
Kl. 11.30 B.93 – Næstved 2-3
Kl. 12.00 Randers – Viborg FF 1-1
Kl. 13.00 FC Helsingør – AC Horsens 0-1
Kl. 13.00 FC Roskilde – HIK 2-1
Kl. 14.30 HB Køge – AB 1-1
Kl. 15.00 Thisted – Hvidovre 1-2
Kl. 15.15 Holbæk – Næsby 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281579

U17 Ligaen
Kl. 13.30 AaB – Vejle 1-1
Kl. 14.15 Randers – Brøndby 1-3
Kl. 15.00 AGF – Esbjerg
Kl. 15.15 FCN – FCM 4-3
Kl. 15.15 Lyngby – FCK 3-6
Kl. 15.30 Silkeborg – SønderJyskE 4-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281578/stilling

U17 Divisionen
Kl. 12.00 Slagelse – Viborg FF 1-1
Kl. 12.00 HB Køge – AB 4-2
Kl. 13.00 Thisted – Hvidovre 0-3
Kl. 13.00 Holbæk – Næsby 0-4
Kl. 13.15 B93 – Næstved 3-0
Kl. 15.30 FC Helsingør – AC Horsens 3-3
Kl. 15.30 FC Roskilde – HIK 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281580

U16 Liga 1 Fyn/Jylland
Kl. 13.00 OB – Middelfart 3-0
Kl. 15.00 HEI – Skanderborg 0-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291546


U15 Liga 1, Pulje 511 (Fyn/Jylland)
Kl. 10.30 AaB – IF Lyseng 3-4
Kl. 12.15 AGF – Hjørring 4-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/

U15 Liga 1, Pulje 512 (Fyn/Jylland)
Kl. 11.15 Haderslev – OB 3-4
Kl. 11.30 Herning Fremad (FCM) – Horsens fS 0-1
KL. 12.00 Esbjerg – Kolding IF 2-4
Kl. 13.00 Vejle – S.f.B. 3-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291585/

U14 Liga 1, Pulje 601 (Fyn/Jylland)
Kl. 10.00 Randers – FK Viborg 7-0
Kl. 10.30 AGF – Aabybro IF 3-1
Kl. 14.00 FC Skanderborg – Brabrand 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/

U14 Liga 1, Pulje 602 (Fyn/Jylland)
Kl. 13.00 Herning Fremad (FCM) – Hedensted 5-1
Kl. 13.00 Ringkøbing IF – OB 0-6
Kl. 14.00 Esbjerg – Vejle 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/Raekke/69208

U14 Øst 1, Pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 11.30 Brøndby – Lyngby 4-0
Kl. 11.30 KB – FC Roskilde 3-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/

U14 Øst 1, Pulje 2 (Sjælland/KBH)
Kl. 11.00 AB – LSF 3-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/

U13 Liga 1, Pulje 701 (Fyn/Jylland)
Kl. 12.00 FK Viborg – Aalborg KFUM 8-0
Kl. 17.00 Hobro – AaB

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291677/

U13 Liga 1, Pulje 702 (Fyn/Jylland)
Kl 11.00 Vejle – Aabyhøj IF 1-1
Kl. 11.15 Horsens fS – FC Salling 7-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291678/

U13 Liga 1, Pulje 703 (Fyn/Jylland)
Kl. 12.45 Haderslev – Middelfart 1-4

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777

U13 Øst 1, Pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 10.00 KB – Lyngby 4-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/










Leave a Reply

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *