ungbold.dk
Don't Miss

Lørdagens kampe og resultater (U19-U10) opdateret

Lørdagens kampe og resultater

U19 Ligaen
Kl. 12.00 Vejle – Lyngby 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281577

U19 Divisionen
Kl. 12.00 AB – B93 3-3
Kl. 13.00 Holbæk – Viborg 1-2
Kl. 13.00 AC Horsens – FC Roskilde 3-2
Kl. 15.15 Hvidovre – Randers 2-0
Kl. 15.30 HIK – HB Køge 3-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281579

U17 Divisionen
Kl. 15.30 Holbæk – Viborg FF 0-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281578

U15 Liga 1, pulje 511
Kl. 11.30 Hjørring IF – AaB 0-6
Kl. 12.00 FK Viborg – AGF 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/


U15 Liga 1, pulje 512
Kl. 09.30 Kolding IF – Haderslev 0-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291585/

U15 Øst 1, pulje 1
Kl. 13.00 Lyngby – Brøndby IF

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295029/

U15 Øst 1, pulje 2
Kl. 11.15 Sundby – Jægersborg 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295030/

U14 Liga 1, pulje 601
Kl. 10.00 Horsens – FC Skanderborg 7-0
Kl. 11.30 Brabrand – Randers 0-2
Kl. 12.00 FK Viborg – AGF 1-2
Kl. 17.30 Aabybro – AaB 1-1 Live

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291629/

U14 Liga 1, pulje 602
Kl. 10.00 Vejle – Haderslev 1-0
Kl. 13.00 OB – FCM 4-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291630/

U14 Øst 1, pulje 1
Kl. 14.00 FC Roskilde – FCN 1-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/

U14 Øst 1, pulje 2
Kl. 14.00 Slagelse – AB 1-1
Kl. 15.30 NFC – HIK 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/


U13 Liga 1, pulje 701
Kl. 10.00 FK Viborg – Hobro 3-3
Kl. 10.30 AGF – Aalborg KFUM 2-0
Kl. 10.30 AaB – Kolind 4-1
Kl. 12.00 Randers – HEI 4-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291677/

U13 Liga 1, pulje 702
Kl. 10.00 Aabyhøj – Silkeborg 2-3
Kl. 11.00 Ringkøbing IF – Horsens FS 1-1
Kl. 11.00 FC Salling – Vejle B 2-2
Kl. 13.00 FCM – FS Holstebro 9-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291678/

U13 Liga 1, pulje 703
Kl. 10.00 OB – Dalum IF 2-0
Kl. 11.00 Middelfart – SUB Sønderborg 4-1
Kl. 13.30 Kolding – Esbjerg 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777


U13 Øst 1, pulje 1
Kl. 10.00 FCK – Brøndby 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/

U13 Øst 1, pulje 2
Kl. 10.30 HIK – Vallensbæk 4-1
Kl. 11.00 Gladsaxe / Hero – Sundby 0-2
Kl. 15.30 Ølstykke FC – Holbæk 2-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295036/


U13 Øst 1, pulje 3
Kl. 10.15 AB – GVI 3-0
Kl. 11.00 Fremad Valby – Solrød 5-0
Kl. 14.00 Nykøbing FC – B1903 3-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295037/

U12 Golden League
Platin 1
Kl. 11.00 OKS – ASA 3-2
Kl. 14.00 Viborg – SfB 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296447/

Guld 2
Kl. 09.00 FC Horsens – Vejle 1-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296450/

Sølv 2
Kl. 10.00 Randers – Hobro 5-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296452/


Bronze 2
Kl. 12.30 Spangsbjerg – BBB 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296454/


Kobber 2
Kl. 10.00 Marienlyst – Middelfart 0-4

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296456/

Jern 2
Kl. 15.00 Nyborg – Vinding 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296458/


U11 Golden League
Platin 1
Kl. 15.15 VRI – Esbjerg 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296459/


Platin 2
Kl. 12.00 Marienlyst – OB 1-4

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296460/


Sølv 1
Kl. 09.00 Stoholm – HEI 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296463/


Sølv 2
Kl. 12.00 Næsby – Vinding 0-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296464/


Bronze 1
Kl. 14.30 Taulov – Ikast 2-8

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296465/

Jern 1
Kl. 11.00 Allested – Hatting Torsted 0-11

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/297899/


Golden League U10
Guld 1
Kl. 16.00 Helsted Fremad – Bangsbo Freja ?

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296469/

Guld 2
Kl. 11.30 Grindsted – Sanderum 10-14

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296470/

Bronze 1
Kl. 10.00 Kolding B – Sammenholdet 8-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296473/

Leave a Reply

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *