ungbold.dk
Don't Miss

Søndagens kampe U19-U10 (opdateret)

Søndagens kampe
U15 Liga 1, pulje 511
Kl. 11.30 IF Lyseng – Silkeborg 2-3
Kl. 13.00 TRIF – Randers 0-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/

U15 Liga 1, pulje 512
Kl. 14.00 SFB – Esbjerg 2-4
Kl. 15.00 OB – FCM 2-1

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291585/

U15 Øst 1, pulje 1
Kl. 11.00 FC Helsingør – Brøndby 0-6
Kl. 13.15 FCN – B93 7-0

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295029/

U15 Øst 1, pulje 2
Kl. 10.00 FC Roskilde – HB Køge 1-0
Kl. 11.30 Hørsholm/Usserød – HIK 2-1
Kl. 12.00 A27 – Slagelse 2-0
Kl. 12.00 Greve – AB 2-2
Kl. 13.30 Næstved – Ishøj 0-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295030/

U14 Liga 1, pulje 602
Kl. 11.10 Hedensted – Esbjerg
Kl. 14.45 FC Skanderborg – Ringkøbing

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291629/

U14 Øst 1, pulje 1
Kl. 10.00 B93 – Brøndby 1-4
Kl. 13.15 Lyngby – FCK 4-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/


U14 Øst 1, pulje 2
Kl. 10.30 Holbæk – A27 2-1
Kl. 11.15 FA 2000 – Næstved 2-1
Kl. 12.30 FC Helsingør – Fremad A/ Sundby 3-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/

U13 Liga 1, pulje 703
Kl. 10.00 Næsby – Haderslev 2-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777

U13 Øst 1, pulje 1
Kl. 11.30 Lyngby – B93 1-3
Kl. 15.00 FCN – FC Roskilde 9-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/

U13 Øst 1, pulje 2
Kl. 15.00 LSF – Slagelse 3-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295036/

U13 Øst 1, pulje 3
Kl. 10.00 Vanløse – HB Køge 0-2
Kl. 12.00 Næstved – Hørsholm-Usserød 3-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295037/

U12 Golden League
Platin 2
Kl. 13.00 OB – Holstebro 2-3
Kl. 14.30 Sanderum – Silkeborg 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296448/

Guld 1
Kl. 11.30 Kolding – Grenaa 4-2
Kl. 15.30 AGF – Thisted 2-5

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296449/

Guld 2
Kl. 10.30 Esbjerg – Ikast 2-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296450/

Sølv 1
Kl. 10.00 Dalum – Aabenraa 0-3
Kl. 12.00 Næsby – SUB Sønderborg 1-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296451/

Sølv 2
Kl. 11.30 Ringkøbing – VRI 6-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296452/

Bronze 1
Kl. 12.30 HEI – TPI 1-1

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296453/

Bronze 2
Kl. 11.00 Varde – Haderslev 4-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296454/

Kobber 1
Kl. 10.00 Grindsted – TMG 2-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296455/

Kobber 2
Kl. 11.00 Hammelev – Horsens fS 2-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296456/

U11 Golden League
Platin 1
Kl. 09.00 ASA – Hadsten 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296459/

Guld 1
Kl. 10.00 SfB – Middelfart 2-3
Kl. 11.30 Årslev – BBB 1-0

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296461/

Guld 2
Kl. 13.00 Løgstrup – AGF 5-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296462/

Sølv 2
Kl. 09.00 Silkeborg – Skødstrup 0-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296464/

Bronze 1
Kl. 12.15 FC Skanderborg – Skørping IF 1-8

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296465/

Bronze 2
Kl. 11.00 Seest – Rødekro 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296466/

Golden League U10
Platin 1
Kl. 10.00 Marienlyst – SfB 0-4
Kl. 14.15 Vinding – Bredballe 6-5

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296467/

Platin 2
Kl. 11.00 Ikast – Skødstrup 11-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296468/

Guld 1
Kl. 14.00 TRIF – Silkeborg 2-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296469/

Guld 2
Kl. 12.15 Bramdrupdam – OKS 6-10

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296470/

Sølv 1
Kl. 10.00 Erritsø – Bredebro 10-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296471/

Sølv 2
Kl. 10.00 AGF – Esbjerg 5-8
Kl. 12.00 IK Rosendal – HOG Hinnerup 5-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296472/

Bronze 1
Kl.  11.00 Haderslev – OB 7-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296473/

Bronze 2
Kl. 10.00 Lystrup – Hatting Torsted 5-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296474/

Jern 1
Kl. 10.00 Rødekro – Gauerslund 5-4
Kl. 13.00 Kolding IF – Horsens fS 9-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296475/

Jern 2
Kl. 12.15 VRI – Hammerum IF 5-10
Kl. 15.00 Mariehøj IF – Snejberg ikke indmeldt.

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296476/

Leave a Reply

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *