Det skal du holde med i weekeden: OB-Barcelona, guldkamp, pokalfinale og meget mere

Det er en lækker fodboldweekend, som vi har i vente. Vi bringer her nogle af højdepunkterne:

OB U15 deltager i Kevin De Bruyne Cup. Lørdag skal fynboerne op imod selveste FC Barcelona. Vi vil forsøge at sende kampen live på ungbold.dk, men i alle tilfælde bringer vi resultaterne. Det andet hold i puljen er super stærke Genk, der altid har giftige ungdomshold. Ellers deltager PSG, Manchester City, Gent, Feyenoord, Chelsea, Bayern Munchen, Anderlecht, Club Brygge, PSV.

U12: en række U12-hold fra Fyn og Jylland deltager i Middelfarts træningsstævne for U12. Der er også tysk besøg med HSV og St. Pauli.

Pokalfinaler: På Sjælland er der pokalfinaler i U13-15.

Guldkamp i U19 Ligaen: AaB kan sikre sig mesterskabet i U19. Dette sker, når AaB tager imod FCN i Aalborg. Kampen afvikles kl. 13.00. Med en sejr kan forfølgerne fra FCM ikke hente AaB.

Søndagens kampe U16-U11 – opdateret med resultater

U16 Liga 1, (F/J)
Kl. 10.00 Næsby – Vejle 2-5
Kl. 12.15 VSK Aarhus – Hjørring IF 4-2
Kl. 14.00 HEI – Middelfart 2-6
Kl. 15.00 AGF – Jetsmark 4-4
Kl. 15.00 OB – Bredballe 2-1

U15 Liga 1, pulje 511 (J/F)
Kl. 13.00 TRIF – IF Lyseng 1-1
Kl. 13.45 Silkeborg – Hjørring IF 7-2

U15 Liga 1, pulje 512 (J/F)
Kl. 13.00 FCM – Kolding IF 7-0
Kl. 14.00 SfB – Horsens fS 2-1

U15 Øst 1, Pulje 1 (S/K)
Kl. 11.00 FC Helsingør – Lyngby 2-7
Kl. 12.30 FCN – FCK 0-2
Kl. 13.00 Brødnby – B93 2-3

U15 Øst 1, Pulje 2 (S/K)
Kl. 11.00 AB – Næstved 2-1
Kl. 11.00 HB Køge – Slagelse 5-1
Kl. 11.30 Hørsholm – A27 1-2
Kl. 14.00 Ishøj IF – FC Roskilde 3-1
Kl. 14.00 Jægersborg – Greve Fodbold 2-1
Kl. 15.30 HIK – Sundby Fremad 3-3

U14 Liga 1, Pulje 2 (F/J)
Kl. 12.00 Esbjerg – FCM 2-6
Kl. 13.00 OB – Skanderborg 3-0
Kl. 14.00 Ringkøbing – Vejle 3-0

U14 Øst 1, Pulje 1 (S/K)
Kl. 10.00 B93 – Lyngby 4-3

U14 Øst 1, Pulje 2 (S/K)
Kl. 10.00 Fremad Amager/Sundby Holbæk 1-1
Kl. 11.00 Næstved – FC Helsingør 1-2

U13 Liga 1, Pulje 701 (F/J)
Kl. 11.00 Kolind – HEI 0-7


U13 Liga 1, Pulje 702 (F/J)
Kl. 09.15 Silkeborg – FC Salling 3-4

U13 Liga 1, Pulje 703 (F/J)
Kl. 11.30 SUB Sønderborg – Næsby 2-0

U13 Øst 1, Pulje 1 (S/K)
Kl. 13.00 FC Roskilde – B93 0-1

U13 Øst 1, Pulje 2 (S/K)
Kl. 12.00 Ølstykke – LSF 3-2

U13 Øst 1, Pulje 3 (S/K)
Kl. 11.00 B1903 – Næstved 3-3

U12 Golden League (F/J)
Platin 1
Kl. 10.30 ASA – Viborg Sdrm. 1-2

Guld 1
Kl. 11.00 Grenaa – AGF 0-6

Guld 2
Kl. 10.00 FC Horsens – Esbjerg 3-2

Sølv 1
Kl. 16.30 Aabenraa – Næsby 5-0

Sølv 2
Kl. 10.30 Randers – Ringkøbing 3-2

Bronze 1
kl. 11.00 TPI – Helsted Fremad 0-1
Kl. 14.00 Stensball – HEI 3-2

Bronze 2
Kl. 11.00 BBB – Varde 2-2
Kl. 11.00 Haderslev – Spnagsbjerg 2-1

Kobber 2
Kl. 15.300 Middelfart – Hammelev 0-1

Jern 1
Kl. 14.00 Nr. Bjært – Lystrup

Golden League U11 (F/J)
Guld 2
Kl. 14.00 Dalum – Løgstrup 1-3
Kl. 14.300 AGF – Vejle 3-3

Sølv 2
Kl. 10.00 FC Horsens – Næsby 3-5

Bronze 1
Kl. 11.00 Skørping – Taulov 8-3
Kl. 11.00 Ikast – FC Skanderborg 8-3

Bronze 2
Kl. 11.00 Rødekro – Korup-Ubberud 7-0








Lørdagens kampe U11-U19 opdateret med resultater

U19 Ligaen

Kl. 12.00 Vejle – Esbjerg 1-2
Kl. 12.30 AGF – Brøndby 0-1
Kl. 13.00 FCN – FCK 3-3
Kl. 13.00 AaB SønderjyskE 3-1
Kl. 13.00 Lyngby – OB 5-3
Silkeborg – FCM 0-0 (fredagskampen)

U19 Divisionen

Kl. 13.00 FC Helsingør – Viborg FF 1-1
Kl. 13.00 FC Roskilde – Næsby 6-0
Kl. 13.00 HIK – AC Horsens 2-4
Kl. 14.15 Randers – Næstved 0-1
Kl. 14.30 HB Køge – B93 2-1
Kl. 15.00 Thisted – AB 0-0
Kl. 15.15 Holbæk Hvidovre 4-1

U17 Ligaen
Kl. 13.00 Silkeborg – FCM 4-4
Kl. 14.15 Vejle – Esbjerg 1-2
Kl. 15.15 AGF – Brøndby 2-1
Kl. 15.15 AaB – SønderjyskE 1-2
Kl. 15.15 Lyngby – OB 2-3
Kl. 15.30 FCN – FCK 2-1

U17 Divisionen

Kl. 12.00 HB Køge – B.93 0-0
Kl. 12.00 Slagelse – Næstved 0-0
Kl. 13.00 Holbæk – Hvidovre 1-2
Kl. 13.00 HIK – AC Horsens 3-2
Kl. 13.00 Thisted – AB 1-5
Kl. 15.30 FC Helsingør – Viborg 1-8
Kl. 15.30 Roskilde – Næsby 2-3

U16 Liga 1 (F/J)
Kl. 10.30 Kolding B – FC Skanderborg 1-2
Kl. 13.00 Hobro – Frederikshavn 1-0

U15 Liga 1 (F/J), pulje 511
Kl. 12.30 AaB – FK Viborg 3-1

U15 Liga 1 (F/J), pulje 512
Kl. 10.00 Vejle – OB 0-1
Kl. 12.00 Esbjerg – Haderslev 0-5

U14 Liga 1 (F/J), pulje 501
Kl. 10.00 Randers – AGF 0-5
Kl. 11.00 FC Skanderborg – Aabybro IF 1-2
Kl. 11.15 AaB – FK Viborg 2-0
Randers – AaB 1-1 (onsdagskampen)
Brabrand – Horsens 1-3 (fredagskampen)

U14 Liga 1 (F/J), pulje 502
Kl. 13.00 Haderslev – Hedensted 5-1

U14 Øst 1, pulje 2 (S/K)
Kl.10.30 HIK – LSF 0-2
Kl. 12.00 A 27 – NFC 3-1
Kl. 12.00 FA 2000 – Slagelse 6-1

U13 Liga 1 (F/J), pulje 701 (S/K)
Kl. 10.00 AaB – FK Viborg 2-1
Kl. 11.00 Aalborg KFUM – Randers 2-1
Kl. 15.00 Hobro – AGF 0-4

U13 Liga 1 (F/J), pulje 702
Kl. Ringkøbing – FCM 1-8
Kl. 11.25 Horsens fS – Vejle 4-1
Kl. 13.00 FS Holstebro – Aabyhøj 1-3

U13 Liga 1 (F/J), pulje 703
Kl. 11.30 Haderslev – Holding IF 2-1
OB – Middelfart 3-0 (onsdagskampen)

U13 Øst 1, pulje 2 (S/K)
Kl. 10.30 Gladsaxe – HIK 2-6
Kl. 12.45 Vallensbæk – Holbæk 3-1
Kl. 14.15 Slagelse – FC Helsingør 1-1

U13 Øst 1, pulje 3 (S/K)
Kl. 10.00 GVI – Nykøbing FC 3-1
Kl. 11.15 Hørsholm – Fremad Valby 2-0

U12 Golden League (F/J)
Platin 1
Kl. 15.30 SFB – OKS 2-1

Platin 2
Kl. 14.45 Silkeborg – Holstebro 3-2

Sølv 1
14.00 SUB Sønderborg – Dalum IF 4-1

Sølv 2
Kl. 11.00 VRI – Hobro 2-5

Kobber 2
Kl. 14.30 Horsens fS – Marienlyst 4-0

Golden League U11
Platin 2
Kl. 13.30 Haderlsev – Marienlyst 1-7

Bronze 2
Kl. 10.00 Sanderum – Seest 3-0

Søndagens kampe U19-U10 (opdateret)

Søndagens kampe
U15 Liga 1, pulje 511
Kl. 11.30 IF Lyseng – Silkeborg 2-3
Kl. 13.00 TRIF – Randers 0-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/

U15 Liga 1, pulje 512
Kl. 14.00 SFB – Esbjerg 2-4
Kl. 15.00 OB – FCM 2-1

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291585/

U15 Øst 1, pulje 1
Kl. 11.00 FC Helsingør – Brøndby 0-6
Kl. 13.15 FCN – B93 7-0

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295029/

U15 Øst 1, pulje 2
Kl. 10.00 FC Roskilde – HB Køge 1-0
Kl. 11.30 Hørsholm/Usserød – HIK 2-1
Kl. 12.00 A27 – Slagelse 2-0
Kl. 12.00 Greve – AB 2-2
Kl. 13.30 Næstved – Ishøj 0-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295030/

U14 Liga 1, pulje 602
Kl. 11.10 Hedensted – Esbjerg
Kl. 14.45 FC Skanderborg – Ringkøbing

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291629/

U14 Øst 1, pulje 1
Kl. 10.00 B93 – Brøndby 1-4
Kl. 13.15 Lyngby – FCK 4-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/


U14 Øst 1, pulje 2
Kl. 10.30 Holbæk – A27 2-1
Kl. 11.15 FA 2000 – Næstved 2-1
Kl. 12.30 FC Helsingør – Fremad A/ Sundby 3-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/

U13 Liga 1, pulje 703
Kl. 10.00 Næsby – Haderslev 2-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777

U13 Øst 1, pulje 1
Kl. 11.30 Lyngby – B93 1-3
Kl. 15.00 FCN – FC Roskilde 9-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/

U13 Øst 1, pulje 2
Kl. 15.00 LSF – Slagelse 3-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295036/

U13 Øst 1, pulje 3
Kl. 10.00 Vanløse – HB Køge 0-2
Kl. 12.00 Næstved – Hørsholm-Usserød 3-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295037/

U12 Golden League
Platin 2
Kl. 13.00 OB – Holstebro 2-3
Kl. 14.30 Sanderum – Silkeborg 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296448/

Guld 1
Kl. 11.30 Kolding – Grenaa 4-2
Kl. 15.30 AGF – Thisted 2-5

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296449/

Guld 2
Kl. 10.30 Esbjerg – Ikast 2-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296450/

Sølv 1
Kl. 10.00 Dalum – Aabenraa 0-3
Kl. 12.00 Næsby – SUB Sønderborg 1-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296451/

Sølv 2
Kl. 11.30 Ringkøbing – VRI 6-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296452/

Bronze 1
Kl. 12.30 HEI – TPI 1-1

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296453/

Bronze 2
Kl. 11.00 Varde – Haderslev 4-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296454/

Kobber 1
Kl. 10.00 Grindsted – TMG 2-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296455/

Kobber 2
Kl. 11.00 Hammelev – Horsens fS 2-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296456/

U11 Golden League
Platin 1
Kl. 09.00 ASA – Hadsten 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296459/

Guld 1
Kl. 10.00 SfB – Middelfart 2-3
Kl. 11.30 Årslev – BBB 1-0

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296461/

Guld 2
Kl. 13.00 Løgstrup – AGF 5-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296462/

Sølv 2
Kl. 09.00 Silkeborg – Skødstrup 0-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296464/

Bronze 1
Kl. 12.15 FC Skanderborg – Skørping IF 1-8

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296465/

Bronze 2
Kl. 11.00 Seest – Rødekro 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296466/

Golden League U10
Platin 1
Kl. 10.00 Marienlyst – SfB 0-4
Kl. 14.15 Vinding – Bredballe 6-5

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296467/

Platin 2
Kl. 11.00 Ikast – Skødstrup 11-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296468/

Guld 1
Kl. 14.00 TRIF – Silkeborg 2-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296469/

Guld 2
Kl. 12.15 Bramdrupdam – OKS 6-10

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296470/

Sølv 1
Kl. 10.00 Erritsø – Bredebro 10-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296471/

Sølv 2
Kl. 10.00 AGF – Esbjerg 5-8
Kl. 12.00 IK Rosendal – HOG Hinnerup 5-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296472/

Bronze 1
Kl.  11.00 Haderslev – OB 7-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296473/

Bronze 2
Kl. 10.00 Lystrup – Hatting Torsted 5-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296474/

Jern 1
Kl. 10.00 Rødekro – Gauerslund 5-4
Kl. 13.00 Kolding IF – Horsens fS 9-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296475/

Jern 2
Kl. 12.15 VRI – Hammerum IF 5-10
Kl. 15.00 Mariehøj IF – Snejberg ikke indmeldt.

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296476/

Lørdagens kampe og resultater (U19-U10) opdateret

Lørdagens kampe og resultater

U19 Ligaen
Kl. 12.00 Vejle – Lyngby 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281577

U19 Divisionen
Kl. 12.00 AB – B93 3-3
Kl. 13.00 Holbæk – Viborg 1-2
Kl. 13.00 AC Horsens – FC Roskilde 3-2
Kl. 15.15 Hvidovre – Randers 2-0
Kl. 15.30 HIK – HB Køge 3-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281579

U17 Divisionen
Kl. 15.30 Holbæk – Viborg FF 0-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281578

U15 Liga 1, pulje 511
Kl. 11.30 Hjørring IF – AaB 0-6
Kl. 12.00 FK Viborg – AGF 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/


U15 Liga 1, pulje 512
Kl. 09.30 Kolding IF – Haderslev 0-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291585/

U15 Øst 1, pulje 1
Kl. 13.00 Lyngby – Brøndby IF

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295029/

U15 Øst 1, pulje 2
Kl. 11.15 Sundby – Jægersborg 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295030/

U14 Liga 1, pulje 601
Kl. 10.00 Horsens – FC Skanderborg 7-0
Kl. 11.30 Brabrand – Randers 0-2
Kl. 12.00 FK Viborg – AGF 1-2
Kl. 17.30 Aabybro – AaB 1-1 Live

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291629/

U14 Liga 1, pulje 602
Kl. 10.00 Vejle – Haderslev 1-0
Kl. 13.00 OB – FCM 4-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291630/

U14 Øst 1, pulje 1
Kl. 14.00 FC Roskilde – FCN 1-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/

U14 Øst 1, pulje 2
Kl. 14.00 Slagelse – AB 1-1
Kl. 15.30 NFC – HIK 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/


U13 Liga 1, pulje 701
Kl. 10.00 FK Viborg – Hobro 3-3
Kl. 10.30 AGF – Aalborg KFUM 2-0
Kl. 10.30 AaB – Kolind 4-1
Kl. 12.00 Randers – HEI 4-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291677/

U13 Liga 1, pulje 702
Kl. 10.00 Aabyhøj – Silkeborg 2-3
Kl. 11.00 Ringkøbing IF – Horsens FS 1-1
Kl. 11.00 FC Salling – Vejle B 2-2
Kl. 13.00 FCM – FS Holstebro 9-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291678/

U13 Liga 1, pulje 703
Kl. 10.00 OB – Dalum IF 2-0
Kl. 11.00 Middelfart – SUB Sønderborg 4-1
Kl. 13.30 Kolding – Esbjerg 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777


U13 Øst 1, pulje 1
Kl. 10.00 FCK – Brøndby 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/

U13 Øst 1, pulje 2
Kl. 10.30 HIK – Vallensbæk 4-1
Kl. 11.00 Gladsaxe / Hero – Sundby 0-2
Kl. 15.30 Ølstykke FC – Holbæk 2-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295036/


U13 Øst 1, pulje 3
Kl. 10.15 AB – GVI 3-0
Kl. 11.00 Fremad Valby – Solrød 5-0
Kl. 14.00 Nykøbing FC – B1903 3-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295037/

U12 Golden League
Platin 1
Kl. 11.00 OKS – ASA 3-2
Kl. 14.00 Viborg – SfB 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296447/

Guld 2
Kl. 09.00 FC Horsens – Vejle 1-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296450/

Sølv 2
Kl. 10.00 Randers – Hobro 5-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296452/


Bronze 2
Kl. 12.30 Spangsbjerg – BBB 1-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296454/


Kobber 2
Kl. 10.00 Marienlyst – Middelfart 0-4

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296456/

Jern 2
Kl. 15.00 Nyborg – Vinding 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296458/


U11 Golden League
Platin 1
Kl. 15.15 VRI – Esbjerg 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296459/


Platin 2
Kl. 12.00 Marienlyst – OB 1-4

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296460/


Sølv 1
Kl. 09.00 Stoholm – HEI 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296463/


Sølv 2
Kl. 12.00 Næsby – Vinding 0-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296464/


Bronze 1
Kl. 14.30 Taulov – Ikast 2-8

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296465/

Jern 1
Kl. 11.00 Allested – Hatting Torsted 0-11

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/297899/


Golden League U10
Guld 1
Kl. 16.00 Helsted Fremad – Bangsbo Freja ?

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296469/

Guld 2
Kl. 11.30 Grindsted – Sanderum 10-14

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296470/

Bronze 1
Kl. 10.00 Kolding B – Sammenholdet 8-7

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/296473/

Søndagens kampe og resultater i bedste danske rækker U19-U11

U16 Liga 1 (Jylland/Fyn)
Kl. 11.00 Vejle – Jetsmark IF 2-3
Kl. 11.00 VSK Aarhus – Frederikshavn 2-3
Kl. 12.00 Hobro IK – Kolding B 4-0
Kl. 14.45 AGF/ Lyseng – Bredballe 3-2
Kl. 17.00 Næsby – Hjørring IF 3-4

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291546

U15 Liga 1, pulje 511 (Jylland/Fyn)
Kl. 12.00 Randers – FK Viborg 5-1
Kl. 12.15 Silkeborg – TRIF 2-1

U15 Øst 1, pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 11.30 B93 – FC København 2-2
Kl. 12.30 FCN – FC Helsingør 1-1
Kl. 15.30 Lyngby – Brøndby IF 1-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295029/

U15 Øst 1, pulje 2 (Sjælland/KBH)
Kl. 11.00 Slagelse – Roskilde 0-2
Kl. 11.00 HB Køge – Næstved 0-0
KL. 115 AB – Sundby/Fremad A 3-5
Kl. 12.30 Jægersborg – Hørsholm-Usserød 4-1
Kl. 15.30 HIK – A27 1-2
Kl. 15.30 Ishøj IF – Greve Fodbold 4-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295030/

U14 Liga 1, pulje 601 (Fyn/Jylland)
Kl. 10.30 AaB – Horsens fS 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291629/

U14 Liga 1, pulje 602 (Fyn/Jylland)
Kl. 12.30 Haderslev – FC Skanderborg 4-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291630/

U14 Øst 1, pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 14.30 FCN – B93 4-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/

U14 Øst 1, pulje 2 (Sjælland/KBH)
Kl. 10.00 Fremad A / Sundby – FA 2000 1-2
Kl. 11.00 Næstved – Slagelse 3-1
Kl. 12.00 A27 – FC Helsingør 4-1
Kl. 12.00 HIK – Holbæk 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/

U13 Liga 1, pulje 701 (Jylland/Fyn)
Kl. 11.00 HEI – AGF 0-1
Kl. 11.00 Kolind – Randers 0-4

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291677/

U13 Liga 1, pulje 702 (Jylland/Fyn)
Kl. 11.00 Ringkøbing – FS Holstebro 2-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291678/

U13 Liga 1, pulje 703 (Jylland/Fyn)
Kl. 13.00 SUB Sønderborg – OB 1-1
Kl. 13.30 Dalum – Kolding IF 0-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777/stilling

U13 Øst 1, Pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 10.00 B93 – FCN 3-3
Kl. 12.00 FC Roskilde – Brøndby IF 0-6

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/


Lørdagens resultater og kampe i de bedste danske rækker (U19-U11) Opdateret 17.57

U19 Ligaen
Kl. 13.00 Silkeborg – SønderjyskE 3-1:

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281577

U19 Divisionen
Kl. 11.30 B.93 – Næstved 2-3
Kl. 12.00 Randers – Viborg FF 1-1
Kl. 13.00 FC Helsingør – AC Horsens 0-1
Kl. 13.00 FC Roskilde – HIK 2-1
Kl. 14.30 HB Køge – AB 1-1
Kl. 15.00 Thisted – Hvidovre 1-2
Kl. 15.15 Holbæk – Næsby 1-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281579

U17 Ligaen
Kl. 13.30 AaB – Vejle 1-1
Kl. 14.15 Randers – Brøndby 1-3
Kl. 15.00 AGF – Esbjerg
Kl. 15.15 FCN – FCM 4-3
Kl. 15.15 Lyngby – FCK 3-6
Kl. 15.30 Silkeborg – SønderJyskE 4-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281578/stilling

U17 Divisionen
Kl. 12.00 Slagelse – Viborg FF 1-1
Kl. 12.00 HB Køge – AB 4-2
Kl. 13.00 Thisted – Hvidovre 0-3
Kl. 13.00 Holbæk – Næsby 0-4
Kl. 13.15 B93 – Næstved 3-0
Kl. 15.30 FC Helsingør – AC Horsens 3-3
Kl. 15.30 FC Roskilde – HIK 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/281580

U16 Liga 1 Fyn/Jylland
Kl. 13.00 OB – Middelfart 3-0
Kl. 15.00 HEI – Skanderborg 0-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291546


U15 Liga 1, Pulje 511 (Fyn/Jylland)
Kl. 10.30 AaB – IF Lyseng 3-4
Kl. 12.15 AGF – Hjørring 4-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/

U15 Liga 1, Pulje 512 (Fyn/Jylland)
Kl. 11.15 Haderslev – OB 3-4
Kl. 11.30 Herning Fremad (FCM) – Horsens fS 0-1
KL. 12.00 Esbjerg – Kolding IF 2-4
Kl. 13.00 Vejle – S.f.B. 3-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291585/

U14 Liga 1, Pulje 601 (Fyn/Jylland)
Kl. 10.00 Randers – FK Viborg 7-0
Kl. 10.30 AGF – Aabybro IF 3-1
Kl. 14.00 FC Skanderborg – Brabrand 2-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291584/

U14 Liga 1, Pulje 602 (Fyn/Jylland)
Kl. 13.00 Herning Fremad (FCM) – Hedensted 5-1
Kl. 13.00 Ringkøbing IF – OB 0-6
Kl. 14.00 Esbjerg – Vejle 0-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/Raekke/69208

U14 Øst 1, Pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 11.30 Brøndby – Lyngby 4-0
Kl. 11.30 KB – FC Roskilde 3-2

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295032/

U14 Øst 1, Pulje 2 (Sjælland/KBH)
Kl. 11.00 AB – LSF 3-1

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295033/

U13 Liga 1, Pulje 701 (Fyn/Jylland)
Kl. 12.00 FK Viborg – Aalborg KFUM 8-0
Kl. 17.00 Hobro – AaB

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291677/

U13 Liga 1, Pulje 702 (Fyn/Jylland)
Kl 11.00 Vejle – Aabyhøj IF 1-1
Kl. 11.15 Horsens fS – FC Salling 7-0

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/291678/

U13 Liga 1, Pulje 703 (Fyn/Jylland)
Kl. 12.45 Haderslev – Middelfart 1-4

https://www.dbu.dk/resultater/pulje/293777

U13 Øst 1, Pulje 1 (Sjælland/KBH)
Kl. 10.00 KB – Lyngby 4-3

Se stillingen https://www.dbu.dk/resultater/pulje/295035/










Søndagens kampe og resultater (opd)

U15 Sjælland/København øst 1 pulje 1
Kl. 13.00 Brøndby – Farum BK
Kl. 13.00 B93 – Lyngby

U15 Sjælland/København øst 2
Kl. 15.30 LFS – Lyngby

U12 Golden League
Kl. 11.00 OB – Sanderum (platin 1) 7-1.
Kl. 12.00 Vejle – OKS (platin 1) 1-4.

Kl. 11.30 Viborg – Silkeborg (platin 2) 3-3.

Kl. 11.15 Grenaa – VRI (guld 1) 3-0.

Kl. 17.15 FC Horsens – Aabenraa (sølv 1)

Kl. 10.30 SUB Sønderborg – Esbjerg (sølv 2) 2-3.
KL. 12.30 Spnagsbjerg – Dalum (sølv 2) 0-1

Kl. 09.00 Næsby – Marienlyst (bronze 1) 9-0.
Kl. 13.00 HEI – Varde (bronze 1)

Kl. 11.30 IF Lyseng – Middelfart (kobber 1) 2-1.

Kl. 12.30 Nr. Bjært – TMG (kobber 2)

Golden League U11
Kl. 11.00 Give Billund – OB (platin 1) 1-2.
Kl. 11.00 BBB – Marienlyst (platin 1) 1-3.

Kl. 12.00 Esbjerg – ASA (platin 2) 6-1.

Kl. 12.00 HEI – Løgstrup (guld 1) 2-4.

Kl. 10.30 Ammitsbøl – Årslev (guld 2) 1-6.
Kl. 15.00 Haderslev – Middelfart (guld 2)

Kl. 11.00 Rødekro – SFB (sølv 1) 0-2.

Kl. 11.00 FC Skanderborg – Silkeborg (sølv 2) 1-8.
Kl. 11.00 Dalum – Næsby (sølv 2) 3-2.

Kl. 11.00 Stoholm IF – Seest B (bronze 2) 1-3.

Kl. 11.00 Skørping IF Frem – Hatting Torsted (jern) 6-0.




Lørdagens resultater i bedste danske rækker (U19-U11) opdateret

U19 Ligaen
Kl. 11.45 Esbjerg – Silkeborg 3-2
Kl. 13.00 AaB – Lyngby 3-0
Kl. 13.00 FCM – OB 3-1

U19 Divisionen
Kl. 12.00 Næsby – Randers 3-1
Kl. 12.00 Viborg – Thisted 3-1
Kl. 13.00 Fc Roskilde – HB Køge 3-0
Kl. 13.00 AC Horsens – Holbæk 5-0
Kl. 15.15 Hvidovre – B93 1-4
Kl. 15.30 HIK – FC Helsingør 1-0

U17 Ligaen
Kl. 12.00 Vejle – AGF 0-1
Kl. 14.00 Esbjerg – Silkeborg 1-3
Kl. 14.15 SønderjyskE – Randers 1-4
Kl. 15.15 AaB – Lyngby 1-0
Kl. 15.15 FCM – OB 2-1

U17 Divisionen
Kl. 13.00 HIK – FC Helsingør 1-3
Kl. 13.00 Hvidovre – B93 0-1
Kl. 13.00 Næstved – Slagelse 0-4
Kl. 14.15 Næsby – Slagelse 4-0
Kl. 14.15 Viborg – Thisted 6-1
Kl. 15.15 AC Horsens – Holbæk 5-1
Kl. 15.30 FC Roskilde – HB Køge 1-4

U15 Sjælland/KBH Øst 1 pulje 1
Kl. 11.30 FCK- FC Helsingør 5-3

U14 Sjælland/KBH – drenge øst 2
11.00 Ringsted – FB 4-3
11.15 Vanløse – HB Køge 0-2

U12 Golden League
Kl. 10.00 AGF – ASA (platin 2) 1-2.
Kl 09.30 Holstebro – Ikast (Guld 1) 5-0.
Kl. 10.00 SFB – Kolding (Guld 2) 5-1.
Kl. 13.00 Thisted – Ringkøbing (sølv 1) 2-1
Kl. 10.00 BBB – Grindsted (bronze 2) 1-1.
Kl. 14.00 Hobro – Stensballe (bronze 2) 4-1
Kl. 12.30 Sønderis – TPI (kobber 1) 0-2
Kl. 12.30 Haderslev – Nr. Bjært (kobber 2) 1-1

U11 Golden League
Kl. 10.00 Hadsten – AGF (plantin 2) 2-1.
Kl. 10.00 Vejle – VRI (guld 1) 2-5.
Kl 12.30 Korup – Taulov (bronze 1) 1-3
Kl. 11.00 Sanderum -HA85 (bronze 2) 8-1
Kl. 11.15 Ikast – Lunderskov (jern) 5-0